Ana Sayfa >> Etkinlikler >> En Kapsamlı Uzay Sergisi!
AJANDANIZA NOT EDİN
Vizyondaki filmler, sergiler, tiyatrolar, konserler, yeni çıkan kitaplar, setlerden son haberler, alışveriş tüyoları ve söyleşiler..

Hepsi ve daha fazlası kültür – sanat ve yaşam rehberiniz...
ARA
 • En Kapsamlı Uzay Sergisi!
  Tarih: 03-12-2012 Saat: 10:00

   

  ABD dışında yapılan en kapsamlı sergi olma özelliğini taşıyan “NASA: A HUMAN ADVENTURE” sergisi ziyaretçilerini 100 yıla dayanan bir uzay macerası sunuyor. Marmara Forum Expo Center’daki dev sergi küçük büyük herkesin büyük ilgisini çekiyor. Özellikle eğitimcilerin çok önem verdiği sergi hergün yüzlerce öğrenci tarafından ziyaret ediliyor. Uzay ve bilimsel araştırmalara yönelik merakı tetikleyen sergi 22 Aralık’a kadar devam edecek.

   

  Marmara Forum içerisinde yer alan Expo Center’da 2.500 m² alana kurulan NASA sergisi insanlığın uzay macerasını gözler önüne seriyor. Sergide yer alan 300’den fazla parçanın yaklaşık 100 kadarı NASA koleksiyonuna ait, uzaya gitmiş gelmiş alet ve aksesuarlardan oluşuyor. Astronotların kıyafetleri, kullandıkları aletler, araçların orijinal bölümleri ve onlarca özel maket ile insanoğlunun uzay keşfine dair ilgi çekici içerik bir arada sunuluyor.

   

  Sergide NASA’nın Mercury, Gemini, Apollo misyonlarına ait parçalar ve Uluslararası Uzay İstasyonuna ait Atlantis aracının özel replikası hem çocukların hem de büyüklerin büyük ilgisini çekiyor. Sergide ayrıca uzaya fırlatma anı bir ölçüde yaşatan simülasyon cihazı yer alıyor.

   

  Giriş ücreti tam 25TL, öğrenci 20TL

  Sergi 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

   

  www.istanbulexhibitions.com

  Katılacak mısın?
  Katıldın mı? Puan Ver
  • 0/5


REHBER
İhtiyacınız olan hizmete size en yakın olan noktadan ulaşmak için
ANNE BEBEK ANKETİ
Çocuğunuzun ismini kim koydu?