Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Arkadaş Olalım Mı?
Arkadaş Olalım Mı?
YAZAR Simone Lian
YAYIN EVİ Sev Yayıncılık
YAYIN YILI 2017
SAYFA SAYISI 192
FİYAT 16
KATEGORİ Çocuk

Redhouse Kidz’in yayımladığı Arkadaş Olalım Mı? kitabı, bir solucanla kendini flamingo sanan tavuğa benzeyen bir kuşun sıradışı yolculuğunu anlatırken okuyanları kıkır kıkır güldürüyor. Dostluğun ve farklılıkları korumanın değerini vurgulayan kitap, çocuklara klişelerden uzak, eğlenceli bir okuma vaat ediyor. Sürükleyici kurgusuyla temposu hiç düşmeyen ‘Arkadaş Olalım mı?’ya, özellikle kitap okumaktan sıkılanların bir göz atmasında fayda var!


Çocuk kitaplarına farklı bir soluk kazandıran yayınevi Redhouse Kidz’in yayımladığı Simone Lia’nın Arkadaş Olalım mı? kitabını sessizlik gerektiren bir yerde okumayın! Zira bir solucan ile tavuğa benzeyen bir kuşun sıradışı yolculuğunu okurken kahkahalarınızı tutamayacaksınız!


Marcus bir solucandır. Laurence ise tavuğa benzeyen bir kuş. Laurence kahvaltıda Marcus’u yemeye niyetlenmişken Marcus onu sıcacık bir “Günaydın!” ile şaşırtır. Marcus konuşarak Laurence’ı oyalamaya çalışacaktır ama hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır: Laurence kendini bir flamingo zannetmektedir ve en büyük hayali Afrika’ya gidip flamingo ailesiyle buluşmaktır. Fakat tek bir sorun vardır, Marcus harita okumayı bilmiyordur! Yine de yapacak bir şey yoktur, Marcus’un hayatta kalmak için tek şansı, Laurence’ı mutluluğu bulacağına inandığı Afrika’ya götürmektir… O uçacak, Marcus da harita okuyarak yolu tarif edecektir.

Marcus’un hayatta kalma hikâyesi, bir kuş evinde başlayıp flamingoların yaşadığı diyarlara kadar uzanan benzersiz bir yol macerasına, sıradışı bir arkadaşlığa dönüşüyor. Bu ilginç karakterlerin komik mi komik macerası, çocukları klişeye boğmadan, kahkahalar eşliğinde eğlenceli bir okumaya davet ediyor. Kitapta yer alan son derece yalın ama bir o kadar da esprili resimler de okuma zevkini ikiye katlıyor. Redhouse Kidz’in yayımladığı,  ‘Arkadaş Olalım mı?’yı kitap okumayı sevenler kadar sıkıcı bulanların da okumasında fayda var!