Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Tembel Kedi Josef
Tembel Kedi Josef
YAZAR Franziska Biermann
YAYIN EVİ Hep Kitap
YAYIN YILI 2017
SAYFA SAYISI 64
FİYAT 19 TL
KATEGORİ Çocuk

 

TEMBEL KEDİ JOSEF PİRESİNİ GERİ İSTİYOR!

Bay Tilki dizisiyle büyük beğeni toplayan Franziska Biermann’ın yepyeni kitabı Tembel Kedi Josef, Süheyla Kaya’nın çevirisi ve hep kitap etiketiyle 17 Şubat’ta raflarda! Tembel ama eğitimli kedi Josef, komşunun köpeğinden ona geçen pireden kurtulmak için türlü maceralar yaşar.


hep kitap, önceki aylarda Franziska Biermann’ın ödüllü Bay Tilki dizisinden iki kitabını okurlarla buluşturdu. Büyük ilgi gören kitaplar, aynı zamanda Radikal Kitap tarafından 2016 yılında yayımlanmış yılın en iyi 20 çocuk kitabı arasında gösterildi.

Franziska Biermann’ın yazıp resimlediği Tembel Kedi Josef, 7 yaş üstü okurlara yepyeni bir macera sunuyor. Tembel ama eğitimli kedi Josef, her gün dakikası dakikasına not ettiği günlük faaliyet planını uygular. İşi başından aşkındır ama kişisel bakımdan spora, eğitimden sağlığa her türlü faaliyeti çok sevdiği kanepenin üstünde gerçekleştirir. Sadece günde bir kez yerinden kalkar ve ona dünyanın sonu gibi gelen arka bahçenin kenarına gidip tuvaletini yapar. Günlerden bir gün, bahçede salyalarını akıtarak oradan oraya koştuğu, futbol oynadığı, durmadan havladığı için sinirini bozan komşunun köpeği Rudi’yle karşılaşır ve çarpışırlar. Kanepesine döndükten sonra uyuklamaya başlayan Josef acıyla uyanır; vücudunun çeşitli yerleri ısırılmaktadır. Evet, Rudi’den Josef’e pire bulaşmıştır. Josef, pireyi başka bir hayvana bulaştırmak için yola koyulur. Çeşitli maceralardan sonra nihayet pireden kurtulmuştur. Evine gelir, sevgili kanepesine kurulur, eski dünyasına döner. Fakat artık bu hareketsiz dünyadan sıkıldığını fark eder. Piresini geri ister.