Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Aralık Sayımız Çıktı
Anne Bebek Dergisi Aralık 2017 / Sayı 204 Sayı 204 - Aralık 2017


Yeni yılda dileklerinizle buluşmanız dileğiyle…

Yılın son ayına girdik. Her bitiş yeni bir başlangıçsa eğer, 2018 hepimize umut ve enerji ile gelsin.

Ebeveyn olarak gelen her yeni yıldan en çok çocuklarımız için bir şeyler istiyoruz genelde. Onların sağlıklı ve mutlu olması hep önceliğimiz. Bu sene de istekler listesinin başında bu dilekler yer alıyor ister istemez.

Var olan listeye çok fazla bir şey eklemek mümkün değil. Sadece daha özgün ve özgür düşünen beyinler için, çocuklarımıza alan yaratmaya daha çok önem verdiğimiz bir yıl olmasını temenni edebilirim.

Mutlu çocuklar mutlu ailelerle yetişiyor. Bu yüzden anne baba olarak hem kişisel hem de ikili ilişkilerinizde kendinizle barışık ve pozitif bir çizgide olmanız çocuğunuz için önemli. Bu konuyla ilgili güzel bir söz geliyor aklıma: “Çocuğunuza doğru şeyler öğretmek için çok fazla enerji ve zaman harcamanıza gerek yok. Siz kendinizi eğitin ve değiştirin. O nasıl olsa size bakıp, aynısını yapacak”

Çocuklar ailelerinin aynalarıdır bir bakıma. Sizi yansıtırlar kendi özgünlükleriyle ya da bilinen bir atasözüyle “Armut dibine düşer.” İşte bu yüzden, 2018’de çocuğunuz için değişimler istiyorsanız, işe kendinizi değiştirmekle başlayın. Çocuğunuzla ilgili yaşadığınız problemlerin nedenlerini düşünürken, arka planda sizin ona nasıl mesajlar verdiğinizi tekrar gözden geçirin. Eminim hem sorun hem de çözüm o detayların içinde…

Detaylardan keyif aldığımız ama içinde boğulmadığımız bir yıl olsun.
Sevgiyle…

Berna Paşahan

 


 

Bu sayıda Öne Çıkan Konu Başlıkları