Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Ekim Sayımız Çıktı
Anne Bebek Dergisi Ekim 2017 / Sayı 202 Sayı 202 - Ekim 2017

Anne sütü mucizedir...

1-7 Ekim Emzirme Haftası dolayısıyla, her sene çıkardığımız “Anne Sütü Kitapçığı” ile bir kez daha sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyiz. Anne sütü ve emzirmenin önemini, gerekliliğini ve yararlarını farklı disiplinlerden ve ağızlardan okumanın keyfine varacağız.

Bu sene kitapçığımızda birçok isme yer verdik. Hepsi kendi uzmanlık alanlarının ışığında anne sütü ile ilgili bilgiler verdiler. Ayrıca sosyal medya ve sanat dünyasının tanınan isimleri de emzirme hikayelerini bizlerle paylaştılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Tüm yazılanları okuduğumda ortak payda da buluşan birkaç sözü sizlerle paylaşmak isterim: Her anne emzirebilir, yeter ki istesin, inansın ve çevresinden gelen olumsuz uyarılara kulaklarını kapasın. Sütünüz bebeğiniz için yeterlidir. En iyi süt artırıcı ilaç moraldir. Bebeğinizin sizi emmesidir, uykudur, sudur.  Emziren anneleri destekleyin, onların yanında sütleri ile ilgili gereksiz konuşmalar yapmayın. İyi niyetli bile olsa fazla öneri de bulunmayın. Sadece onları bebekleri ile biraz yalnız bırakın. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

“Anne Sütü Kitapçığı”mızın haricinde, dergimizde de anne sütü hakkında bilgilendirici ve teşvik edici makaleler bulacaksınız. Ayrıca; bebeklerde kolikle nasıl baş edilir, eviniz bebeğiniz için güvenli mi, yenidoğan sarılığı, çocuklarda öz bakım becerilerinin geliştirilmesi, kan uyuşmazlığı neden olur, gebelikte yaşanan değişimler ve 40’dan sonra yaptırılması gereken testler gibi birçok dikkat çekici başlığı da bulacaksınız.

Ekim geldi. Artık evlerde biraz daha fazla zaman geçireceğiz. O zaman dergiler ve kitaplar en yakın arkadaşınız olsun…

Sevgiyle kalın, Kasım da görüşmek üzere…

Berna Paşahan

Bu sayıda Öne Çıkan Konu Başlıkları