Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Mart Sayımız Çıktı
Anne Bebek Dergisi Mart 2017 / Sayı 195 Sayı 195 - Mart 2017

Mart sayısından merhaba…

İlkbaharın göz kırpmaya başladığı günler geldi. Her ne kadar Mart kapıdan baktırır dense de, biz içimizi ısıtan güneşi daha fazla görebilmenin umudunu bile seviyoruz.

Mart ayına yaraşır bir dergi hazırladık sizlere… Malum ayın gündemi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Hepimiz için anlamlı ve güzel bir gün olsun. Kadına yönelik şiddet ve baskının eksik olmadığı coğrafyamızda, kendini ve yaşamın anlamını bilen, gücüne ve dönüştürme bilincine inanan kadınlara ve özellikle annelere daha çok ihtiyacımız var. Her yeni yaşam bizim ellerimizde başlıyor ve çoğalıyor. Bu muazzam bir güç. Belki de bu yüzden baskı altında tutulmaya, yok sayılmaya, özgüveni yok edilmeye çalışılıyor kadınlar. O zaman kendimize daha fazla güven, daha fazla inanç…

Bu ay ayrıca 14 Mart Tıp Bayramı anılacak. Malum sağlık da sorunların eksik olmadığı, her iki tarafında memnuniyetsizliklerini dile getirdiği bir alan. Hipokrat yemini etmiş, insan yaşamını her şeyin önünde tutan, en güzel gençlik yıllarını kitaplar, araştırmalar ve eğitimler içinde geçirerek, bilgi donanan tüm sağlık çalışanlarının günü kutlu olsun. Şairin dediği gibi:
“yaşamayı ciddiye alacaksın…
kocaman gözlüklerin, beyaz gömleğinle bir laboratuarda
insanlar için ölebileceksin,
hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için,
hem de hiç kimse seni buna zorlamamışken,
hem de en güzel en gerçek şeyin
yaşamak olduğunu bildiğin halde...”  dizelerine hayat veren insanlar onlar…

Bu ay 16-19 Mart’ta Çocuk Gelişimi Fuarı düzenleniyor. Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde ve biz de orada olacağız 4 gün boyunca. Bekleriz. Çocuk eğitimi, gelişimi üzerine farklı disiplinlerin buluşacağı güzel bir fuar olacak. İnternetten ücretsiz bilet de temin etmek mümkün. Kaçırmayın deriz.

Daha söylenecek çok şey var ama gerisi sayfalarımızda…

Nisan da görüşmek üzere, kendinize iyi bakın…  

Berna Paşahan
 

Bu sayıda Öne Çıkan Konu Başlıkları