Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Pişikten Koruyun
Pişikten Koruyun
Evde Yenidoğan ve Prematüre Bakım Hizmeti
Evde Yenidoğan ve Prematüre Bakım Hizmeti

Bebekler İçin Kehribar Diş Kolyesi

Bebekler İçin Kehribar Diş Kolyesi

Kehribar; oluşumu ve tarihi bakımından diğer taşlardan çok farklıdır. Esasında kehribara her ne kadar taş denilse de kehribar organik bir madde olmasından dolayı taş değil, bir fosildir. Kehribar; bilim, tıp, kozmetik, ev gereçleri gibi birçok alanda kullanıldığı gibi takı ve aksesuar alanında da hayli geniş bir kullanıma sahiptir ve anne ve bebekler için de çeşitleri mevcuttur. Kehribar Kolye, Kehribar Kolye Ucu, Kehribar Bileklik, Kehribar Bebek Diş Kolyesi, Kehribar Kol Düğmesi gibi birçok model kehribar takılara örnek olarak verilebilir.

 

Şifalı bir taş olarak; Kehribar

Kehribarın takı ve aksesuarda bu kadar yoğun olarak kullanılmasında harika ve otantik bir görünümün yanında şifalı bir taş olmasının da etkisi vardır. Özellikle Kehribar Kolye; Litvanya, Polonya, Almanya, Hollanda gibi gelişmiş ülkelerde ki eczanelerde Kehribar Bebek Diş Kolyesi olarak satılmaktadır. Bu gibi gelişmiş ülkelerde Kehribar Kolye’nin şifalı yönünden de yararlanılmaktadır.
Ülkemizde ise Kehribar Kolye daha yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır. Türkiye’nin en büyük kehribar takı tedarikçisi olan www.takikehribar.com adresi kehribar bebek diş kolyesi ve kehribar takı almak için en uygun adrestir. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz kehribar kolye özellikle bebeklerin diş çıkarma dönemlerinin daha sancısız geçmesi için anneler tarafından kullanılmaktadır.

Kehribar Kolye’nin Faydaları

 • Kehribar Kolye diş çıkarma döneminde olan bebeklerde ağrı kesici etkisiyle bu dönemin daha rahat geçmesine katkı sağlar.
 • Kehribar Kolye’nin mideye fevkalade yararı vardır. Kehribar kolye elektromanyetik yapısı gereği vücut manyetiğini dengeler ve midenin düzenli çalışmasına etki eder.
 • Kehribar Kolye kalp ritmini dengeleyerek ani kalp rahatsızlıklarını ve kalp yorgunluğunu önlemede bir yöntem olarak kullanılır. Ünlü Türk hekimi İbn-Sina’nın da kehribar hakkında şifalı olduğuna dair söylemleri bunu doğrular niteliktedir.
 • Kehribar Kolye içerisinde bulunan süksinik asit sayesinde eklem ağrılarına da doğal bir ağrı kesici etkisi yaratır. Süksinik asit günümüzde tıp alanında birçok ağrı kesici ve ilacın içerisinde de bulunmaktadır.
 • Kehribar Kolye’nin ruh sağlığına, sinir, stres ve ani duygu dalgalanmalarına iyi geldiği söylenmektedir.  Bu nedenle Almanya Başbakanı Angele MERKEL katıldığı önemli toplantılara Kehribar Kolye ile gitmektedir.
 • Bronşit ve astım gibi hastalıklara Kehribar Kolye’nin iyi geldiği söylenmektedir.
 • Bademcik rahatsızlıklarına Kehribar Kolye iyi gelmektedir.
 • Kehribar içerisinde bulunan süksinik asitin doğal bir ağrı kesici olmasından dolayı hem alternatif tıpta yoğun yer bulmaktadır hem de gelişmiş ülkelerde modern tıp alanında kullanımı fazladır. Türkiye ‘ye ise www.takikehribar.comun hizmetleriyle kehribar bebek diş kolyesi olarak giriş yapmıştır.

Kehribar Bebek Diş Kolyesi işe yarıyor mu, bebekler için Kehribar Kolye kullanan var mı?

 • Kehribar Bebek Diş Kolyesi diş çıkarma sürecinde ağrıları hafifletiyor.
 • Kehribar Bebek Diş Kolyesi diş çıkarma döneminde salyanın azalmasını sağlıyor.
 • Kehribar Bebek Diş Kolyesi son yıllarda birçok anne ve baba tarafından kullanılmaya başlanmıştır.
 • Gerek yapılan araştırmalar, gerekse kullananlardan alınan geri bildirimler sebebiyle Kehribar Kolye’nin faydalı olduğunu söylemek mümkündür.
 • Bebekler diş çıkarırken her şeyi ağzına alma gibi bir eğilime sahip olduklarından dolayı Kehribar Kolye’yi geceleri çıkarmakta fayda vardır. Ancak Kehribar Kolye çift tarafı düğümlü olması sebebiyle oldukça güvenlikli şekilde hazırlanmıştır.

                                                                                     tanıtım yazısıdır                                                                     

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Haberler
FACEBOOK YORUMLARI
ANNEBEBEK ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorumları görebilmek, soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak için facebook hesabınız ile giriş yapmalısınız.

Facebook’ta adınıza gönderim yapmadığınızı bilmenizi isteriz..