Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
İstanbul Maker Faire Heyecanı Yaklaşıyor!

Etkinlik Hakkında

Kendin Yap (Do It Yourself) kültürünü benimseyenleri buluşturan İstanbul Maker Faire ilgi çeken icatlar, müzik ve etkinliklerle keyifli vakit geçirmek isteyenleri 27-29 Ekim’de Haydarpaşa Garı’na davet ediyor. Bu yıl Bahçeşehir Koleji’nin ana sponsorluğunda gerçekleşecek İstanbul Maker Faire, ücretsiz olarak ziyaret edebilecek. 7’den 77’ye herkese hitap eden etkinliğe katılanlar, eğlenceli outdoor aktiviteler, atölye çalışmaları ve canlı müzik performanslarıyla eğlenirken, sergilenecek 300 Maker projesini de yakından görme fırsatını yakalayacak.

15.000’den fazla ziyaretçi beklenen etkinlikte Ana Sponsor Bahçeşehir Koleji, Teknoloji ve İletişim İş Ortağı Turkcell, İnovasyon İş Ortağı Türkiye İş Bankası oldu. Radyo İş Ortağı Radyo Voyage’ın keyifli müziğiyle şenlik havasında geçecek olan İstanbul Maker Faire’de Caner Yavaş ve orkestrası, Trio Sonic ve Arda Yıldırım canlı performanslarıyla katılımcılara benzersiz müzik ziyafeti yaşatacak. Pet05 street projects ise sokak sanatının önemli bir parçası olan Graffiti performansıyla ziyaretçilerle buluşturacak. 7’den 77’ye herkese hitap eden etkinlikte herkes hem Kendin Yap kültürünü yakından tanıyacak hem de doyasıya eğlenecek.

INTEGRA 3646’da İstanbul Maker Faire’de

İstanbul Maker Faire Ana Sponsoru Bahçeşehir Koleji, en önemli uluslararası robotik turnuvalarından FIRST® Robotics’te her yıl önemli başarılara imza atan ve geçtiğimiz yıllarda Judges Award ve Team Spirit Award gibi ödülleri kazanan Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi Robotik Takımı INTEGRA-3646’da Maker Faire’de olacak. Bu yıl Mart ayında Kaliforniya’da düzenlenen FRC Turnuvası’nda yarışmanın en saygın ödülü “Chairman’s Award”ı ülkemize ikinci kez kazandıran INTEGRA 3646, Houston’da gerçekleşen dünya şampiyonasında 4 bin takım arasında ilk 3’e girerek “California Bölgesel Şampiyonluğu ve Chairman Dünya Finalistliği” ödüllerinin sahibi olarak da tarihi bir zafere imza atmıştı. INTEGRA 3646, İstanbul Maker Faire’de uluslararası başarılar kazandığı projelerini meraklılarına sunacak ve katılımcılarla birlikte birbirinden farklı atölye çalışmaları gerçekleştirecek.

Zeka Küpü ve Arıkovanı Turkcell Vagonunda

Teknoloji ve İletişim İş Ortağı Turkcell, etkinlik alanındaki vagonunda ziyaretçilerin deneyimleyebileceği çok sayıda etkinlik sunacak. Turkcell’in 2 yıldır yürüttüğü Zeka Küpü projesi kapsamında üstün yetenekli çocuklara dağıtılan Maker ve Kodlama Kiti kullanılarak yapılan projelerin sergileneceği etkinlikte; Turkcell vagonunda kurulacak atölyelerle ziyaretçiler Maker ve Kodlama kitleri kullanarak kendi projelerini nasıl hayata geçirebileceklerini görecek. Turkcell vagonunda ayrıca kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlama kampanyasını başarıyla tamamlamış ve ürünleşmiş girişimler, ziyaretçilere ilham vermek üzere sergilenecek.

Türkiye İş Bankası Kodlama Atölyeleri Düzenleyecek

İstanbul Maker Faire’in İnovasyon İş Ortağı İş Bankası, ana destekçisi olduğu Workup Girişimcilik Programının girişimlerinden olan Scode’un etkinlik boyunca Workup vagonunda düzenleyeceği kodlama atölyeleri ile katılımcılara kodlama eğitimi verecek. Ayrıca İş Bankası, çok yakın zamanda lanse ettiği Dijital Kumbarası’nı okul çağındaki çocuklara birebir deneyimletecek.

Etkinlik Tarihi: 27/10/2017
Etkinlik Yeri: İstanbul - Kadiköy
İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler