Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Ücretsiz Yaratıcı Çanta Atölyesi

Etkinlik Hakkında

İstanbul Moda Akademisi, 15 – 18 yaş arası öğrencilere yönelik yepyeni bir portfolyo atölyesi düzenliyor! 6 Ekim 2012 Cumartesi günü İMA’da gerçekleşecek olan “Yaratıcı Çanta Atölyesi”nde gençler, İMA bez çantaları kendi zevklerine göre modifiye edecek ve ayrıca portfolyo örnekleri ve portfolyo oluşturma teknikleri üzerine kısa bir eğitim alma fırsatı yakalayacaklar.

 Her yıl olduğu gibi 2012-2013 Eğitim dönemi’nde de ‘Moda Portfolyosu Hazırlık Programı’nı başlatan İstanbul Moda Akademisi, programın ilk adımı 6 Ekim 2012 Cumartesi günü İMA’da ücretsiz olarak gerçekleştirilecek ‘İstanbul Moda Akademisi Creative Factory’ adlı atölye çalışması başlatıyor.

 

Görsel sanatlar, moda tasarımı, tekstil tasarımı, mimari ve benzeri bir çok güzel sanatlar bölümlerinde okumayı hedefleyen öğrencilere alacakları tasarım eğitimlerine sağlam bir altyapı kazandırmayı hedefleyen bu program; araştırmacı ve deneysel yaklaşımlarla geliştirilen bir dizi proje hazırlayarak öğrencilerin portfolyolarını zenginleştirmelerini de amaçlıyor. Sketchbook hazırlama, grafik, transformasyon, fotoğraf gibi temel tasarım prensiplerinin yanı sıra renk ve malzeme seçiminden, photoshop uygulamalarına, çizim tekniklerine kadar tüm portfolyo süreçlerini deneyimleme imkanı sunan bu program, modaya ilgi duyan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyen 15-18 yaş arası tüm gençleri bekliyor.

 

Transformasyon teması üzerine kurulan bu atölye çalışmasında;  katılımcıların kendilerine verilecek İMA çantalarını modifiye ederek yepyeni bir formaları amaçlanıyor. Genç katılımcıların farklı tekstil malzemeleri kullanarak buldukları yaratıcı çözümleri İMA bez çantaları üzerinde uygulayacakları bu atölyede, ayrıca portfolyo örnekleri ve portfolyo oluşturma teknikleri üzerine kısa bir eğitim yapılacak ve moda alanında eğitim almayı isteyen öğrencilerin merak ettikleri pek çok soru

 

İMA eğitmenlerine cevaplandırılacak.

Katılımcıların değişik malzemeleri kullanmaları ve yaratıcı çözümler bulmaları amaçlanan bu atölyede; moda alanında eğitim almak isteyen öğrenciler, portfolyo örnekleri ve portfolyo oluşturma konularında bilgiler edinerek,  merak ettikleri tüm sorulara da cevap bulabileceklerdir.

 

Daha Fazla Bilgi İçin: İstanbul Moda Akademisi

Nazlı Taneri | nazli.taneri@istanbulmodaakademisi.com

Ecem Akgün | ecem.akgun@istanbulmodaakademisi.com

Tel:0212 2194141-(1209/1222)

 

Etkinlik Tarihi: 06/10/2012
Etkinlik Yeri: İstanbul - Beyoglu
İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler