Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Yaz İçin Üstün Kamp

Etkinlik Hakkında

Türkiye Üstün Zekâlı ve Dâhi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV), 10-14 yaş grubu çocuklar için Kocaeli’nde yaz kampı düzenliyor. İlki 3-4 Temmuz, ikincisi 21-25 Ağustos tarihleri arasında The Green Park Hotel Kartepe’de gerçekleştirilecek olan kampların eğitim danışmanlığını Prof. Dr. Esra Arslan ile Dr. İsmail Tombuloğlu yapacak. Kamp süresinde çocuklar ahşaptan havacılığa 10 farklı atölye ile tüm gün eğitim alacaklar.

15 kişilik sınıflarda atölye

TÜZDEV Genel Başkanı Opr. Dr. Kemal Tekden, atölyelerin en fazla 15 kişi olacak şekilde düzenleneceğini belirtti. Tekden, “Çocuklar hem otel içinde hem spor alanlarında hem de otel çevresindeki güvenli ormanlık alanda gezi, gözlem, eğitim ve eğlencenin bir arada olacağı şekilde vakit geçirecekler. Her gece astronomi derslerimiz olacak. Çocuklarımız ayrıca havuz, bisiklet, telesiyej gibi imkânlardan da faydalanabilecek, beş yıldızlı otelde eğitim kampı geçirecekler. Bir yandan uzman eğitimciler ve danışman akademisyenler eşliğinde disiplinli şekilde 24 saati değerlendirecekler diğer yandan da Türkiye’nin her yerinden yeni arkadaşlar edinecekler” diye konuştu.

Hem eğlence hem öğrenme

Yaz kampı ile öğrencilerin tek başına sorumluluk alabilmeleri ve sosyalleşmelerini sağlamayı amaçladıklarını kaydeden Kemal Tekden şöyle devam etti: “Çocuklarımız yaz tatilini hem eğlenerek hem öğrenerek geçirecekler. Bir yandan arkadaşlık ilişkilerini güçlendirirken bir yandan topluluk kurallarını kavrayacaklar. Toplu yaşam alanlarına uygun davranma becerisi geliştirerek zaman kuralına uyma bilinci oluşturacaklar. Bir süre aileden uzak kalabilme deneyimi yaşayarak onların önemini kavrayacaklar. Yapılan etkinliklerle inovatif (yenilikçi) düşünme alışkanlığı kazanırken liderlik ve girişimcilik özelliklerini geliştirecekler.”

Liderlikten yaratıcılığa

TÜZDEV’in yaz kampında yapılacak olan atölyeler şöyle: Ahşap, Zeka-Akıl Oyunları/kağıt oyunları, Oyun ve Fiziksel Etkinlikler, Astronomi, Havacılık ve Roket, Eğlenceli Bilim/ Botanik/Doğayı Keşfediyorum, Oryantiring/Liderlik, Değerler, Robotik, Yaratıcılık.

Kamplarla ilgili bilgi almak isteyenler TÜZDEV İstanbul Genel Merkezi’nin yanı sıra Ankara ve Kayseri temsilcilikleri ile iletisim@tuzdev.org adresine başvurabilir.

Etkinlik Tarihi: 03/07/2017
Etkinlik Yeri: İstanbul - Üsküdar
Detaylı Bilgi: http://www.tuzdev.org/yaz-kampi
İlginizi Çekebilecek Diğer Etkinlikler