Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.

Özgün

Büyük bir mucizeye tanıklık ediyorsunuz.

Özgün ile Röportaj:  Büyük bir mucizeye tanıklık ediyorsunuz.

Özgün hayatınıza kaç yaşınızda dahil oldu bilemeyiz ama o sekiz yaşında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çocuk Korosu ile müzikle dolu yaşamının hamurunu karmaya başlamış bir isim. On bir yaşında Ankara Devlet Konservatuarı’nda okumaya başlayan başarılı isim bir de yurt dışında müzik eğitimi almış. 2015’de dilimizden düşürmediğimiz ve hala mırıldanmaktan keyif aldığımız “Elveda” şarkısı ile tanıştık onunla. Yumuşak ezgilerini tanıyıp sevdiğimiz Özgün ile güneşli bir İstanbul gününde sohbet ettik. Baba olması ile birlikte hayatında nelerin değiştiğini, oğlunun Down Sendromu olduğunu öğrendiğinde süreci nasıl hızlı atlattıklarını, Down Türkiye Derneği ile birlikte neler yaptıklarını ve yeni projelerini konuştuk… Unutmadan, çekimlerimiz sırasında papyonu ile Bambam kıyafetinin hakkını veren Ediz’e gülücükleri için teşekkür ediyoruz.


Kalbi avuçlarınızda atan bir canlı kollarınızda. O ilk karşılaşmanız nasıldı?

Çok enteresan… Çok sonra anlıyorsunuz duygularınızı. Sancılar başladığı an çok fazla strese giriyorsun ve savunmasız kalıyorsun, artık yapabileceğiniz bir şey kalmıyor. Olaya müdahale edemiyorsunuz, sadece dışarıdan izliyor ve dua ediyorsunuz. Ardından kucağınıza ilk verdiklerinde de “Allah!” diyorsunuz sevinçli bir ifadeyle. O anın tarifi yok. Çok ilahi bir an sanki. Çok büyük bir mucizeye tanıklık ediyorsunuz.

Bir röportajınızda “Biz bir bebek bekliyorduk, Allah bize melek gönderdi.” demişsiniz. Baba olmak size başka hangi cümleleri kurdurttu?

İlk başta niye diyorsun ama o ilk başlarda “Niye ben?” dediğin şey, “İyi ki ben”e dönüşüyor. Bu çok acayip bir durum.

Peki o dönüşme hali uzun sürdü mü?

Yok, bizde o ilk an, yani Ediz’in Down Sendromlu olduğunu öğrendiğimiz an uzun sürmedi.

Anne baba olmaya bile tam olarak hazır olamazken “Tamam şimdi yolumuza bakabiliriz.” demek nasıl bu kadar hızlı oldu? Ailelerimize neler söyleyebilirsiniz?

Biz birbirini seven bir çift olarak evlendik. Aşk var bizim ilişkimizde. Ailelere şunu söyleyebilirim; iyi, kötü, tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak bir çocuk sahibi olmaya karar verilmeli. Hayatta ne ile karşılaşacağınızı bilemiyorsunuz. Olayın neden ben kısmına değil de iyi ki ben tarafına takılmalarını tavsiye ederim. İşler o zaman çok daha kolay hale geliyor.

Devamı bayilerdeki Ağustos/ 200. sayımızda...

Röportaj: Aslıhan Gündüz

Fotoğraf: Şahver Koçulu

Kapak kıyafeti: Ella Tasarım by Seda Çıtak

FACEBOOK YORUMLARI
YORUMLAR

Yorumları görebilmek, soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak için facebook hesabınız ile giriş yapmalısınız.

Facebook’ta adınıza gönderim yapmadığınızı bilmenizi isteriz..