Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.

Zeynep Turan

Astroloji Yol Gösterir

Zeynep Turan ile Röportaj: Astroloji Yol Gösterir

 

Sosyal medyadan hepimizin sıkı takip ettiği bir isim ile bir araya geldik bu ay. Zeynep Turan yani Twitburc ile hem anneliği hem de Astrolojiyi konuştuk. On iki yaşından beri hayatının bir parçası haline getirerek zamanla kendini geliştirmiş bir isim Zeynep Hanım. Astrolojinin yol gösterdiğini ve bunun da doğru yerde doğru şekilde kullanılması gerektiğini belirterek bakın neler anlattı bize.

Siz hamilelik sürecinizi belirlerken Astroloji’yi dikkate alarak mı planladınız yoksa oğlunuz plansız bir şekilde mi hayatınıza dahil oldu?

Hamilelik sürecini belirlerken Astroloji’den tabii ki yararlanmadım. Bu soru ile karşılaştığımda altını çizerek belirttiğim nokta, tıpkı şimdiki gibi, zamanı belirleyenin yalnızca “yaradan” olduğudur. Çünkü çocukların doğum tarihini belirleyerek, gelişmelerine dair yetenek aşılayamazsınız, şekillendiremezsiniz. Astroloji yol gösterir ve bunu doğru yerde doğru şekilde kullanmak gerekir.

Anne olacağınızı öğrendiğiniz an hayatınızın nasıl şekilleneceğini düşündünüz ve sonrasında bunlardan hangileri aklınızdan geçenler gibi oldu?

Astrolojide her şey sayısal değerlere bağlı… İnce hesaplar yapıyorsunuz ancak çocuk mevzu bahis olunca akışına bırakmak gerekir bu süreci. Kısacası yaşamın doğal dengesi kendi içinde anne ve çocuk üzerinde şekillenir. Çünkü her şeyi kontrol etme imkanınız yok, öyle değil mi? Zaten öncesinde planlasanız bile çocukla birlikte hayatı deneyimleyerek öğreniyorsunuz.

Oğlunuz kaç yaşında, birlikte neler yapıyorsunuz?

İki yaşını doldurdu. Çalışan bir anne olduğum için elimden gelindiğince onunla birlikte zaman geçirmeye özen gösteriyorum. Birlikte geçirdiğimiz zamanların aslında ne kadar önemli olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyorum.

Hamileliğiniz nasıl geçti? Anne adaylarımıza ne gibi önerilerde bulunursunuz?

İlk üç ay benim için oldukça zordu. Yemek alışkanlığım bozuldu ve fiziksel değişimle birlikte zorlandım.  Ama hiçbir zaman pes etmedim. Çünkü hamilelik de bir süreç ve buna bir hastalık gibi bakılmaması gerektiğini biliyorum. Sonraki aylarda kendimi çok daha iyi hissettim. Hamileliğim boyunca çalışma hayatımdan hiç kopmamaya özen gösterdim. Çünkü çalışmak beni motive ediyordu.  Atlas’la birlikte çok çalıştık diyebilirim. Anne adaylarına da kendilerini nasıl iyi hissediyorlarsa öyle davranmalarını tavsiye ederim, korkularından arınsınlar ve herkesin söylediğine takılmasınlar. Herkesin bedeni farklı olduğu gibi ruhsal olarak da farklı yönlerde yoğunlaşırlar. Bu yüzden en rahatını yine kişi kendi bilir, kendi kendini yönlendirmesi en sağlıklısı.

Doğumunuzu nasıl gerçekleştirdiniz? Kaç ay emzirdiniz?

7 ay emzirdim. Sezaryen ile doğum yaptım. Çünkü zaten o süreçte 35 kilo almıştım.  Kendi sağlık sebeplerimden dolayı belli sıkıntılar da yaşadım. Hamileyken ameliyat da geçirdim. O yüzden kilo konusunda iyi bir örnek değilim.

Hamilelik sürecinizde spor yaptınız mı?  Beslenmenizde özellikle nelere dikkat ettiniz?

Çalışmak benim için zaten bir spor gibi oldu. Bol bol yürüyüş yaparak, bu süreci tamamladığımı söyleyebilirim. Aslında beslenmeye ne kadar dikkat etsem de elimde olmadan kendimi son aylarda tatlı tüketimine yönelmiş buldum.

Anne olmayı nasıl tanımlarsınız?

Bunun aslında tarifi yok. İçinizde onu hissettiğiniz anda korumacı yanınız ağır basıyor. Zamanla paylaşım ve o iletişimi kurduğunuzda isteyen herkese nasip etsin diyorsunuz. Çünkü daha önce yaşadığınız hiçbir şeyle aynı değil ve kıyaslanamayacak kadar büyük bir duygu seli. Çocuk büyütmek değil, kendini büyütmek, sabrı öğrenmek, kendi eksiklerini öğrenmek olarak tanımlıyorum anneliği. Çocuk zaten çocuk… Ne verirsen onu sana veriyor.

Astrolojiye ilginizi ne zaman fark ettiniz ve bunu iş haline dönüştürmeye nasıl karar verdiniz?

12 yaşından itibaren Astrolojiye ilgim vardı. Kendi kendime araştırmalara başladım. Zamanla kendimi geliştirdim. Bir süre sonra planlamadan, programlamadan benim bir parçam haline dönüştü. Her ne kadar profesyonelce bu konuya yaklaşsam da Astrolojiyi mesaim içinde tamamlamam gereken bir iş olarak düşünmedim. Keyif alarak, her güne ayrı heyecan katarak yapıyorum... Twitburc markası da bu şekilde oluştu. Ben markamı da aynen içimde bir çocuk büyür gibi hissettim, onu besledim ve büyüttüm diyebilirim.

Yol haritası dediğimiz astroloji bize nelerin cevaplarını veriyor?

Kişiye kendi yeteneklerini, ana yapısını, sonra değişecek yanlarının nerelerde ve ne yönde olacağını tarihler vererek anlatıyorum. Daha sonra sahip olduğu geleceği, nasıl ele alacağını da anlatıyorum. Bugün sağlıklı bir adım atmadan yarına koşmak sadece tökezlememize neden olur.
Röportaj: Aslıhan Gündüz
Fotoğraf: Events Hill Photography

 

FACEBOOK YORUMLARI
YORUMLAR

Yorumları görebilmek, soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak için facebook hesabınız ile giriş yapmalısınız.

Facebook’ta adınıza gönderim yapmadığınızı bilmenizi isteriz..