Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Gözleriniz Kurumasın
Gözleriniz Kurumasın
Tedavi Algısı Değişti
Tedavi Algısı Değişti

İdrar Kaçırma Sorunu!

İdrar Kaçırma Sorunu!

İdrar kaçırma kadınların aralarında pek de dillendirmediği durumlardan olsa da kişinin yaşam kalitesi için aslında son derece önemli sorunlardan biri. Cinsel hayatı etkilemeye kadar varan bu durum hakkında uzmanımızdan bilgiler aldık. Eskiden idrar kaçırma sorunları için ameliyatla çözüm sunulurken şimdilerde yeni bir yöntem gelişti: Fraxis Gynolaser. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın lazer tedavisinin detaylarını bizlerle paylaştı.

Vajinal gevşeme, vajinal bölgenin darlığını ve hassasiyetini azaltır. Bu durum hem kadının hem de erkeğin cinsel ilişki esnasında daha az tatmin olmasına yol açar.

Nelere Yol Açar?

Vajinal dokuda kas güçsüzlüğü, kollajen ve esneklik kaybı gibi anatomik değişiklikler genellikle idrar kaçırmaya, vajinal kurumaya ve cinsel ilişki esnasında yetersiz hatta acı veren bir hisse bile yol açabilir, bu da kadınların yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Fraxis Gynolaser bu soruları yaşayan kadınlar için hızlı, güvenilir, ameliyatsız ve anestezi gerektirmeyen, uzun bir iyileşme süreci olmayan, acısız, ayakta yapılabilen kapsamlı bir tedavi seçeneği sunuyor.

Neden Olur?

İdrar kaçırma, karın içi basıncında gerçekleşen basit bir artış dolayısıyla idrar sızıntısı olması durumudur. Uretra kapanma mekanizmasının gerektiği gibi çalışmamasından da kaynaklanabilir.
İdrar kaçırma genellikle karın içi basıncının arttığı örneğin; öksürmek, hapşırmak, gülmek ya da ağır cisimler kaldırmak gibi çeşitli aktiviteler sırasında olur.

Sorun Nasıl Çözülür?

Bu durum eskiden ameliyat ile çözülürdü. Ancak ameliyatın anesteziden başlamak üzere çok sayıda komplikasyonları vardır. Fraxis Gynolaser ile idrar torbasının kapanma noktasındaki ana stres bölgesini güçlendiren uretra altındaki ve idrar torbasının altındaki bölgelerde yeni kolajen sentezi sağlanarak o bölge güçlendirilerek idrar kaçırma problemi ortadan kaldırılır.

Vajinal Güçsüzlük Bir Problem mi?

Doğal olarak doğumlardan sonra her kadında vajinal güçsüzlük belli bir derecede gelişebilir. Fakat bu durum kadınların %20’sinde ciddi bir problem olarak karşımıza çıkar. Vajinal gevşeme, vajinal bölgenin darlığını ve hassasiyetini azaltır. Bu durum hem kadının hem de erkeğin cinsel ilişki esnasında daha az tatmin olmasına yol açar. Partnerlerin cinsel ilişki sorunları yaşamasına sebep olur.

Ne Yapmalı?

Fraxis Gynolaser aplikatörü güvenli, çabuk ve invazif olmayan (ameliyatsız) bir yöntem kullanarak yeni damarların oluşmasını (daha iyi bir kan akışı) ve hassasiyet algılayıcı sinirlerin artmasını sağlamakla birlikte bu bölgenin kolojen sentezinin uyarılarak sıkılaşmasını, vajinal duvarın gençleşip yenilenmesini sağlar. Konsantre edilmiş ısı ve mikroablasyon, kolajen sentezini uyarır ve elastin dokusunun daralmasını sağlar, böylece vajinal duvarın bütün iç katmanına uygulanan lazer vajinanın çapının daralmasını sağlar.

Vajinal Atrofi Nedir?

AtrophicVaginitis genellikle menopozla birlikte ortaya çıkar ve menopoza girmiş kadınların %60’ını etkiler. Vajinal atrofi gelişen kadınlarda; kaşınma, kuruluk (vajinal salgının azalması), ağrılı cinsel ilişki (disparoni), cinsel ilişki esnasında kanama, sık idrar yapma (poliüri ) gibi sorunlar yaşayabilirler. Vajinal sıkılaştırma cinsel hayatın kalitesini arttırarak çiftlerin cinsel problemlerini ortadan kaldırır. Daha sağlıklı ve konforlu cinsel hayat sunar. Menopoz sonrası gelişen kuruluk, ağrı, yanma, sık idrara çıkma ve idrar kaçırma problemi de ameliyatsız, anestezisiz, ağrısız ve çok kısa sürede komplikasyonsuz bir şekilde çözümlenmesi de doktorun konforlu bir şekilde çalışmasını sağlar.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Diğer Haberler
FACEBOOK YORUMLARI
ANNEBEBEK ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorumları görebilmek, soru, görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmak için facebook hesabınız ile giriş yapmalısınız.

Facebook’ta adınıza gönderim yapmadığınızı bilmenizi isteriz..