Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Ağustos Sayımız Çıktı
Anne Bebek Dergisi Ağustos 2017 / Sayı 200 Sayı 200 - Ağustos 2017

200

Dile kolay; 200…
İki yüz ay.
Yüzlerce konu.
Binlerce tanıtım, duyuru.
Ve on binlerce anne baba ve bebek.

Azımsanmayacak bir yaşam dilimi içerisinde sizlerle olmanın, mutluluklarınıza, heyecanlarınıza zaman zaman da korkularınıza paydaş olmanın ayrıcalığını yaşadık. Sizlerle büyüdük, öğrendik, olgunlaştık. Farkındalıklar yarattık, özel anları paylaştık. Ve bunca yılın ardından gönül rahatlığı ve biraz da kendimize duyduğumuz güvenle söylüyoruz: “Bir nesil bizimle büyüdü.” İyi ki varsınız, iyi ki tanıştık, iyi ki bilinçli ebeveyn olmanın önemini ve gerekliliğini birlikte kavradık.

Yaşamı tasavvur ederken, “an”ın önemine vurgu yapar düşünürler. Geçmiş; anın yarattıklarıdır, gelecek ise hayalleri… Şu an yaptığınız geçmişin yansımasıdır bir bakıma ve geleceğin kurgusu.

Severim bu yaklaşımı. Bana geçmişe takılmamayı, gelecektense korkmamayı anımsatır çünkü. Yaşadıklarımı anlamlandırmayı sağlar. Öngörülerimin ne kadar uygulanabilir olduğunu…

Dergimizi de bu yaklaşımla değerlendirdim her zaman. Koşullar değişebilir, olanaklar daha iyi ya da daha kısıtlı olabilir. Ancak eldekilerle en iyisini yapmak, doğru olanı uygulamak, mükemmeli hedeflemek ve çalışmak, gerçekten çok çalışmak. 200 ayın özeti…

Güzel günlerin, güzel insanlarla yaratılabileceğini biliyoruz. Güzel insanları da güzel anne babalar yetiştirecek. Sizlere çok iş düşüyor, bizlere de. O zaman daha nice 200. sayılara diyerek, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Berna Paşahan

Bu sayıda Öne Çıkan Konu Başlıkları