Giriş Yapın

Facebook ile Bağlan Sizin adınıza paylaşım ve izinsiz gönderim yapmıyoruz.
Eylül Sayımız Çıktı
Anne Bebek Dergisi Eylül 2017 / Sayı 201 Sayı 201 - Eylül 2017

Eylül sayımızdan merhaba!


Eylül sayımızla hepinize merhaba. Eylül ayı her ne kadar yılın 9. ayı olsa da birçok aile için seneye yeni bir başlangıç demek. Ne de olsa okul dönemine göre ayarlıyoruz birçok şeyimizi…

Biz de çocuğu okula başlayacak okurlarımız için kapsamlı bir dosya hazırladık. Okula giden çocuğun beslenmesinden, psikolojik olarak hem onun hem de ailenin hazırlanmasına, kırtasiye alışverişinden evde yapılabilecek ufak değişikliklere kadar sizlere birçok seçenek derledik. Ayrıca okul döneminde pratik atıştırmalıklar ve farklı kahvaltı seçenekleri hazırlayabilmeniz için küçük ev aletleri önerilerimiz de var. İlginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Gece beslenmesi konusu birçok annenin kafasını karıştırmakta. Uyku düzeninin bozulmaması, düzenli öğün sistemine geçilmesi için nasıl bir yol izleyeceklerini merak ediyorlar. Uzmanımız bu konuda ailelere bilgilendirici açıklamalarda bulunuyor. Çocuklarda parmak emme konusu da merak edilenler arasında. Ne zamana kadar normal, ne zaman sorun olarak algılamak gerekir? Nasıl engellenebilir gibi soruların cevabını yazımızda bulacaksınız. Bebekler için yatak seçimi konumuz, aynı zamanda bebeğinizi en sağlıklı nasıl uyutabilirsiniz sorusuna da cevap veriyor. Uygun yatak ve malzemelerin seçimi kadar, bebek için en iyi uyku ortamı ve alışkanlığı nedir sorusunu da cevaplıyor.

Çocuklarda sorumluluk bilincinin oluşturulması, bebekler için en iyi kozmetik ürünleri hangisi, Cerepral Palsi, çocuklar kadar hepimizi tehdit eden elektro manyetik kirlilik, doğumun evreleri gibi birçok konuyu da bu sayımızda işledik.

Uzun bir tatilin ardından, rutinimize geri dönmenin burukluğu üstümüzde olsa da, sonbaharın dinginliğini yavaş yavaş yaşamaya başlayacağız. Doğa gibi bizim de, rengimizi değiştirme vaktimiz. Her rengin ayrı bir güzelliği olduğunu anımsatarak, Eylül ayının dilediğinizce geçmesini dileriz.

Ekim’de görüşmek üzere…

Berna Paşahan
 

 

Bu sayıda Öne Çıkan Konu Başlıkları